Tamsa

…randi save prirūkytoje virtuvėje apsvaigusį nuo viskio.

Už lango penkta valanda ryto, minus dvidešimt laipsnių šalčio ir sniegas. Daug sniego: girgžda po kažkieno pėdomis, tas kažkas paslysta ir išsidrebia visu ūgiu; stebi jį gulintį ant sustingusios žemės ir tau nusišikt.

Jautiesi apkvaišęs.

Paskutinis jausmas dar gyvas atmintyje – saldus šleikštulys, kurį pajutai žiūrėdamas medfetišo pornografinį filmą, kuriame raumeningas juodaodis daktaras kastravo liesą baltaodį su juokingai mažu pimpaluKuriems galams? – pagalvojai, tačiau vis vien pasitenkinai (praktiškai per prievartą) ir nusisukęs į sieną užmigai kūdikio miegu.

… norėtum niekad neišsiblaivyti, per amžius skrajoti apdujęs ir į viską žiūrėti pro lengvą miglą, girdėti balsus – tarsi žmonės kalbėtųsi už sienos, jausti – tarsi kūnas būtų nutirpęs.

… šlapiniesi dešine ranka atsirėmęs į sieną, stebi šlapimo čiurkšlę purslojant ir supranti, kad visi aplinkui tokie pat – pasiklydę, kaip ir tu. Plaudamasis rankas po lediniu vandeniu svarstai ar taip buvo visada, ar tai dvidešimt pirmojo amžiaus sindromas?

… vis dažniau būni vienas, kito buvimas šalia sukelia nesmagų jausmą: tarsi turėtum ieškoti savyje to KITO atitikmens.

… ieškai, bet nerandi ir tai vargina. Kartais jautiesi toks nusikalęs, kad tiesiog tysai lovoje spoksodamas į lubas.

Kur suklydai? Ar suklydai?

Kasnakt užmiegi vildamasis, kad rytas bus protingesnis už vakarą ir, kad ryte prabusi būdamas savimi: tiksliai žinodamas: kas esi, ko nori ir kur link eini. Tačiau…

…stovi prie baro spoksodamas čia į tuščią taurę, čia į didelius barmenės papus ir vėl pasiklysti savyje, nežinodamas, ko nori: ar dar viskio, ar nusitempti ją į lovą.

Kartą mylėjai. Be atsako. To užteko…

Kaskart, po apsilankymo tėvų namuose, nori prisiliuobti, kad pamirštum savo vardą. Pietaudami jūs sėdit spengiančioje tyloje ir jiedu žvelgia į tave, kaip visuomenė į pedofilą: su kūną veriančiu pasibaisėjimu, nepasitenkinimu ir iškrypėlišku noru perprasti, kas dedasi tavo galvoje, kas verčia taip elgtis?

 • Mama, aš sveikas, man viskas tvarkoje.
 • Mes su tėvu, taip norėtume anūkų…
 • Savanaudi, tu.

Gal iš tiesų esi savanaudis? Iš tavęs tikimasi tiek daug, o tu…

…sėdi prie baro užsisakęs gėrimo, svarstydamas ar esi kada gerai atlikęs bent vieną tau primestą rolę

 • Blet… – nebeištveri.
 • Kas? Kažkas ne taip? – susirūpina Didžiakrūtė.
 • Galiu uždėti patinkantį gabalą
 • Nepadės.
 • Kings of Leon turi?
 • Šitaip blogai?
 • Man atrodo…
 • Kaip pasakytų mano psichologė: toks periodas… – ieškodama Kings of Leon konstatuoja Didžiakrūtė ir tu užsimanai jos, kaip vaikas motinos pieno.

…esi įsitikinęs, kad padarei viską, taip, kaip buvo tikimasi: studijavai (norėjai mokytis Kūno Kultūrą, perėjai į Mechaniką, nes taip norėjo tėvai), dar studijuodamas pradėjai lipti karjeros laiptais, susiradai simpatišką, gerai išauklėtą merginą, baigei universitetą, pasiėmei paskolą, nusipirkai butą, pasidarei remontą, vedei; žmonai pareikalavus, kad persikraustytumėte gyventi į didmiestį – pasitaręs su tėvais – išsiskyrei, nes jie įtikino, kad vos parduosi butą žmona tave paliks pliką basą, nes: TOKS buvo tos šliundros planas nuo pat pradžių

Nebetiki niekuo, net pats savimi.

 • Turbūt galvoji, kad greit mirsi…
 • Turbūt.
 • Niekad nesusimąstei, kad priešiniesi tam, ko iš tiesų labiausiai nori?
 • Tavęs?

… išgeri viskį, trinkteli stiklą į barą ir likusį laiką, kol užsidega šviesos, stebi vorą paluby mezgantį tinklą.

Žinai, kad panorėjęs, galėtum susirasti tinkamą moterį, žinai, kad panorėjęs susilauktum vaikų, žinai, kad galėtum išeiti iš užpisančio darbo ir užsiimti patinkančia veikla, žinai, kad galėtum išvykti: metams ar dviem, tiesiog keliauti, pradžioje būtų sunku, nes nesi pratęs būti, kitur, ne komforto zonoje, tačiau neabejoji, kad išgyventum.

… tačiau tau trisdešimt dveji ir visuomenės akimis esi išsiskyręs alkoholikas. Tavo ateitis gan niūri ir jei visuomenė būtų tu – pasidarytų sau galą, nes taip gyventi, kaip gyveni tu: tai, bybį, dėjau

Paprašai Didžiakrūtės Jack Daniels – išsinešimui; ji pastato butelį ant baro, žiūri į tave didelėmis nusiminusiomis akimis, primena motiną, susimoki ir išeini į tamsą.

By Marija Djačenko

Rašau. Kartais. Retai. Visada apie tai, kas man rūpi, dažniausiai - apie tai, ko nesuprantu. Ir tik įkvėpta mūzos. Tie, kurie sako, kad mūzos laukti – neverta, rašo už pinigus. O, tai jau – darbas.