Trečiadienis, lapkričio 15

Janusz šiandien pagiringas. Vakar kvietė prisijungti prie ‘giminės vakarienės’, sakė: pristatysiu, kaip savo seserį. Minutei pajutau tą artumą, tarsi vėl būtų 1569-ieji. Tada primečiau, kiek užtruks kelionė iš Crystal Palace, kad ryte vėl į darbą, ir atsisakiau. Dabar, stebėdama jo kančią, džiaugiuosi priimtu sprendimu.

Janusz – antroji jaunystė, dar prieš išvykdamas į Lenkiją, kartu su partneriu, susitiko su gruzinų kilmės vyru, turiu nuojautą, kad minėtoji ‘giminės vakarienė’ iš tiesų buvo šviežiai užmegztos draugystės tęsinys.

Penkiolika metų su tuo pačiu vyru – iššūkis, ypač homoseksualiuose santykiuose ir dar gyvenant Londone. Būti ištikimam čia – atsidavimo ir susitelkimo reikalaujantis darbas. Kaip vienas kitam nenusibosti? Kaip atrasti savyje energijos žavėti? 

Oskaras jau po poros metų užliūliavo mane jaukiame intymume, kur vis daugiau cuddles ir vis mažiau aistros. Jis vartosi buitinėje romantikoje ir nemato problemos. O štai aš problemas įžvelgiu visur. Todėl sakau jam: nepasiduodam, dar tik trys metai, reik stengtis, kartais net, jei nesinori. Seksas, kaip vakarėlis: iš pradžių tingisi, bet po to džiaugiesi, kad sutikai sudalyvauti. Jis klausosi, sunku išskaityti ar sutinka, tačiau vėliau atsakymai išlenda praktikoje ir, tai džiugina. Praktikuoju tokius pep talks periodiškai.

Janusz su manim sutiktų, kartą prie alaus paatviravo, kad pagaliau, po ilgo laiko, pasimylėjo ir santykiai išsyk pasitaisė. Girdi, Marija, – sakė jis, – jei tik kokia bėda, spręskit ją seksu. Seksas išsprendžia viską

Su viršininku nepasiginčysi.

12 pm Janusz merkia akį ir išraiškingai, kad visi girdėtų sako, kad einame tikrinti stočių. Einam einam, – pritariu, o galvoje jau vizualizuoju, kaip mes sparčiu žingsniu prasinešame per platformas Stevie Wonder stiliumi ir baigiame darbo dieną su tauriuoju gėrimu rankoje, nes darbas, tai šventė. 

12.10 pm Kalbu su Oskaru, jis teiraujasi, kokie dienos planai ir kada baigsiu darbą. Paaiškinu, kad sunku pasakyti, nes turim patikrinti kelias stotis, gali užtrukti. Jis juokiasi, sako: how convenient. Note to myself, reikia liautis viską pasakoti. Ne ne ne, – ginuosi, – nepavyks, šiandien dirbsiu su Janusz. Dabar Oskaras jau leipsta juokais: žinau jus, Eastern European gang. 

1 pm Janusz vis dar mirksėdamas viena akim išvažiavo tikrinti Crystal Palace, aka savo namų. Nepakeldama minties apie dar keturias valandas savo pragare, išeinu audituoti viena. Kartais juokaujame, kad, jei netikėtai ateitų pasaulio pabaiga, mūsų pragaras būtų atsikartojantis momentas to, ką darėme prieš baigtį: Janusz įsikišęs vieną ausinę klausytųsi lenkiškų žinių ir keiktųsi sumuodamas periodo baudas, Fathima slapčia atrašinėtų vyrui laukdama skambučio patvirtinančio gedimą, o aš nervuočiausi įtemptai stebėdama besivartantį smėlio laikroduką ekrano centre.  

3 pm Pagrasinu vienuolikmečiui, kad paskųsiu jį kontrolei, nes praslinko pro vartelius neatsižymėjęs bilietėlio. 

3.15 pm Graužiama sąžinės paspaudžiu Send. Ar moralu išskųsti vaiką? Bet viskas šalies gerovei, už neatžymėtų bilietėlių dažniausiai slypi gilesnės problemos. 

4.30 pm Guliu vonioje ir dainuoju. Iš pradžių nedrąsiai, po to net pasitaškydama. 

6 pm Kraunu lagaminą, suskirstau bagažą į kelias dalis: drabužiai, viršutiniai ir apatiniai, papuošalai, higienos reikmenys, svarbu ryte nepamiršti dantų šepetėlio, kosmetika, kuo mažiau, tuo geriau, svarbiausia – paakių kremas, jei pradėjai naudotis paakių kremu trisdešimties, pradėjai naudotis juo per vėlai, technika, literatūra ir kanceliarinės prekės, i.e. dvi Moleskine knygutės, į kurias (beveik) niekada nerašau ir dokumentai, kuriuos vėliau patikrinsiu dar penkis kartus, šeštą prieš išeinant ir dar prie vartų tris minutes panikuosiu galvodama, kad palikau juos ant rašomojo stalo arba, kad iškrito taksi. 

7 pm Et voila! Neatkeliu tašės. Reiktų išmokti vadovautis trys daiktai kuriuos pasiimtum į negyvenamą salą taisykle. 

By Marija Djačenko

Rašau. Kartais. Retai. Visada apie tai, kas man rūpi, dažniausiai - apie tai, ko nesuprantu. Ir tik įkvėpta mūzos. Tie, kurie sako, kad mūzos laukti – neverta, rašo už pinigus. O, tai jau – darbas.