Šeštadienis, lapkričio 11

Sapnavau košmarą, kad Oskaras pradėjo piktnaudžiauti alkoholiu, kaip Sergei Gurin, personažas filme Maskva netiki ašaromis, ir mes besilinksmindami pamiršome žiurkėno dydžio šunį mikrobangų krosnelėje. Dar sapnavau, kad parašė Veronika ir atsiprašė, sakydama, kad buvo ilga diena darbe ir ji pasikarščiavo.

9 am Veronika neparašė. Pasidalinu sapnu su Oskaru, jis sako, kad turiu some deep issues ir veikiausiai dėl kažko nerimauju.

10 am Oskaras verčia iš lovos, pravardžiuoja sloth ir teigia, kad didesnės tinginės jam gyvenime neteko matyti. Nekreipiu dėmesio ir toliau vartausi lovoje, kol užsimanau valgyti.

11 am Pusryčiauju lovoje. Oskaras klausia, kada išeisiu, prašau palikti ramybėje. Išsiunčiu žinutę Romui, teiraujuosi, ar laimėjo trečias krepšinio varžybas šią savaitę ir ar bus, ką švęsti? Galvoju, jei ir nelaimėjo galėtume paminėti, kad bent jau nenumirė.

3 pm Oskaras Facebook’e randa įrašą apie meilę iliustruotą nuotrauka, kurioje jo šuo. Klausia, ką dabar pagalvos jo mama. Pasiūlau jam išeiti. Kaip manai, ką galvoja tavo mama, kai jau trečia savaitė negyveni namie? Ką?! – įsižeidžiu. Nepraleidžiu progos jam priminti, kad jis turėtų džiaugtis, būdamas su tokia moterimi, kaip aš.

4.30 pm Oskaras neatsidžiaugia, kad išeinu.

4.35 pm Rašau Romui, kad vėluoju. Jis atrašo, kad negali patikėti, jog laimės ir šiose varžybose.

4.50 pm Romas nesulaukęs autobuso nusprendžia į Belgo eiti pėstute. Pergalė mano.

5 pm Traukinyje susirašinėju su teta, ji perspėja, kad negalima fotografuoti savęs stovint priešais veidrodį. Informuoju ją, kad šis fenomenas vadinamas veidrodine asmenuke ir, kad vien tik šį mėnesį jų esu pasidariusi mažiausiai dešimt. O tada sunerimstu, nes tikiu visais nepagrįstais prasimanymais, kurie pranašauja nelaimes. Pavyzdžiui, kelią pastojus stulpui, stengiuosi apeiti jį iš tos pačios pusės, jei nepavyksta, visad paspaudžiu ranką žmogui su kuriuo einu, kad nesusipyktume.

5.05 pm Svarstau ar vaikštinėdama su Veronika nebūsiu pražiopsojusi, kokio stulpo?

5.15 pm Prie gretimo staliuko sėdi rusai, bandau įsiklausyti į jų pokalbį, gal pavyks nugvelbti genialių verslo idėjų? Po kelių minučių pasiduodu ir nueinu prie baro, užsisakau pint’ą Hop House alaus su persikų prieskoniu. Romas vėluoja, siunčia nuotraukas, pasirodo keliai užtverti dėl Remembrance Day fejerverkų. Atrašau, kad tik jam gali taip nutikti. Niekad nepamiršiu, kaip kartą vaikščiojant po Akropolio Maxima, Kaune, jis rimtu veidu prisistatė, kaip indigo, naujos kartos vaikas.

6.00 pm Klausiu Romo, kodėl tik su juo apsvaigstu nuo vienos pint’os alaus? Jis juokiasi ir priėjus padavėjai užsako dar po vieną bokalą.

Su Romu susipažinome per stojamuosius Klaipėdos universitete, jis tuomet gelbėjo šlubuojančią draugę, o aš, tarp pasiplaukiojimų draugės patėvio kateriu, bandžiau įstoti į lietuvių kalbą ir režisūrą. Vėliau mūsų keliai susikirto per stojamuosius Lutone, tąsyk likus kelioms minutėms iki anglų kalbos egzamino pabaigos, paprašiau, kad leistų nusirašyti.

6.15 pm Pokalbio apie pomidorų auginimą įkarštyje gaunu žinutę, kad verslo planas prekiauti šviežiomis krevetėmis neišdegs ir, kad turėčiau pradėti ieškoti kažko labiau ilgaamžiškesnio, pavyzdžiui kepurėlių su malūnėliais.

Žaviuosi žmonėmis, kaip pavyzdžiui Lord Alan Sugar, kuris, būdamas tik vienuolikos, degutu prisodrintuose medienos blokuose, pamatė galimybę užsidirbti.

7.30 pm Pokalbiai apie pinigus, netikėtai perauga į pokalbį apie moteris. O tiksliau apie Charlize Theron ir krūtis. Bandau išprovokuoti Romą. Jis nepasiduoda ir išlieka galantiškas, sutinka, kad Charize turi simpatiškus veido bruožus, tačiau, visgi nėra jo skonio moteris ir pasilieka prie savo senos, jau tiek, kiek jį pažįstu metų, negęstančios meilės, pagrindinės A Knight’s Tale aktorės Shannyn Sossamon.

Net Oskaras sutinka, kad Romas is up for grabs: simpatiškas, sportiško kūno sudėjimo, išsilavinęs, mandagus, turtingas. Kartais, tarsi motina, užsimanau, surasti jam gerą moterį.

Kartą per vieną panašų pasisėdėjimą abu susikūrėme Tinder paskyras. Ryte savąją išsitryniau, kaip sekėsi Romui – nežinau, tačiau šįsyk nedrąsiai pasidalino, kad užsiregistravo badoo. Kaip sekasi, – paklausiau. Susilaukiu dešimt like’ų per savaitę. Ir? – nekantravau. Nieko, nusistačiau Lietuvą, kaip savo gyvenamą vietą, ten esu populiaresnis.

No wonder why.

9 pm Oskaras klausia, kas būtų, jei ir jis uždirbtų daugiau nei penkiasdešimt tūkstančių per metus, sakau, kad pirktų man sukneles, batelius, rankines, vestųsi vakarieniauti ir skraidintų po pasaulį su private jet’u.

Jis tyli, susimąstau, ar nebūsiu įžeidusi jo vyriškumo?

By Marija Djačenko

Rašau. Kartais. Retai. Visada apie tai, kas man rūpi, dažniausiai - apie tai, ko nesuprantu. Ir tik įkvėpta mūzos. Tie, kurie sako, kad mūzos laukti – neverta, rašo už pinigus. O, tai jau – darbas.